Loading…

جزیره مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه

ارسال کننده: m.kia
محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: برخی از میانبرهای پرکاربرد در نرم افزار اکسل
در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از میانبرهای پرکاربرد در نرم افزار اکسل آشنا کنیم. کوتاه و مختصر اما بسیار کاربردی با ما همراه باشید:

کلیدهای Ctrl+Page Down: برای رفتن به Worksheet بعدی
Image

کلیدهای Ctrl+Page Up: برای رفتن به Worksheet قبلی
Image


Ctrl + Arrow: برای پرش به آخرین یا اولین سطر و ستون و یا برای رفتن به انتهای یک دسته از داده ها و یا جایجا شدن بین دسته ای دیگر از داده ها در Worksheet
Image

شما میتوانید با استفاده از کلیدهای جهت نما، یکی یکی سلولهای مورد نظر خود را تا مقصدی مشخص پیمایش کنید اما برای افزایش سرعت کار و برای پرش از یک سلول به سلولی غیرمجاور، بهتر است کلید Ctrl را همراه با کلیدهای جهت نما بفشارید و نتیجه ی کار را ملاحظه کنید:
کلیدهای جهت نمای چپ یا راست+ Ctrl: اگر در سطری از صفحه اکسل داده هایی با فاصله وارد شده باشد، براحتی با فشردن این کلیدها، بین آنها جابجا(پرش) خواهید شد. اما اگر در سطر مورد نظر داده ای وارد نشده باشد و یا اگر در آخرین یا اولین سلول حاوی داده در سطر مورد نظر قرار داشته باشید، با فشردن این کلیدها براحتی به آخرین و یا اولین ستون پرش خواهید نمود.
Image

کلیدهای جهت نمای بالا یا پایین+ Ctrl: اگر در ستونی از صفحه اکسل، داده هایی با فاصله وارد شده باشد، براحتی با فشردن این کلیدها، بین آنها جابجا (پرش) خواهید شد. اما اگر در ستون مورد نظر داده ای وارد نشده باشد و یا اگر در آخرین یا اولین سلول حاوی داده در ستون مورد نظر قرار داشته باشید، با فشردن این کلیدها براحتی به آخرین و یا اولین سطر اکسل پرش خواهید نمود.
Image


Ctrl + Shift +Arrow: جهت انتخاب کردن ناحیه ای از دادههای وارد شده در Worksheet به صورت خودکار
به عنوان نمونه در تصویر زیر زمانی که سلول Member فعال است، ابتدا با فشردن کلیدهای Ctrl + Shift +Down دادههای موجود در ستون اوّل به صورت خودکار انتخاب شده:
Image

سپس با فشردن کلیدهای Ctrl + Shift +Right همانند تصویر زیر، دو ستون بعدی نیز انتخاب میگردند:
Image


Ctrl + Home: جهت پرش به اوّلین سلول از Worksheet یعنی A1
Ctrl + End: جهت پرش به آخرین سلول از Worksheet که داده ای در آن وارد شده باشد.

نویسنده: محمود کیاستی
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 4 ماه قبل
عالی بود
ممنون از وقتی که صرف این آموزش کردین
برای ارسال نظر وارد شوید.