Loading…

جزیره مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه

ارسال کننده: m.kia
محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: حل مشکل وارد نمودن اعداد در سلولهای اکسل که با رقم صفر شروع می شوند
سلام، حتماً شما هم با این مشکل در اکسل مواجه شده اید که برای درج اعدادی که با رقم صفر شروع می شوند همانند شماره ملی اشخاص، شماره تلفن و ...، عدد صفر ابتدایی نمایش داده نشده و به صورت خودکار نادیده گرفته می شود، به عنوان نمونه شماره تلفن 02122445566 را در یکی از سلولهای اکسل طبق تصویر زیر وارد میکنیم:
Image

پس از زدن کلید Enter، همانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که عدد صفر از ابتدای شماره حذف شده است:
Image

در این مطلب قصد داریم با یک ترفند خیلی ساده این مشکل را بر طرف نماییم. برای این منظور کافیست، همانند تصویر زیر در ابتدای شماره (یعنی قبل از عدد صفر) «یک علامت ' » یا همان quotation درج کنید:
Image

پس از زدن کلید Enter، همانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود که عدد مورد نظر به صورت کامل به نمایش درخواهد آمد و علامت اضافه شده نیز به صورت خودکار پنهان میگردد:
Image

نکته: در واقع با انجام این کار؛ به صورت خودکار فرمت سلول از حالت General و یا Nubmer به متن یا Text تغییر وضعیت پیدا می کندو با این حساب ارقام صفر در ابتدای اعداد، همانند قواعد ریاضی، نادیده گرفته نمی شود و علی القاعدتاً روش دیگر این است که شما به صورت دستی فرمت سلول را از ابتدا Text انتخاب کرده، سپس اعداد خود را بدون وارد نمودن quotation درج کنید.

نویسنده: محمود کیاستی
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد
دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 20 ماه قبل
بعض مواقع چند صفحه از اکسل نمی تونم پاک کنم
وقتی پرینت می گیرم می بینم خیلی از صفحات خالی هست و چیزی توش نیست
چرا و راه حلش لطفا ؟؟؟؟؟
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 20 ماه قبل
این مشکل به خاطر این است که هنگام پرینت، دقیقاً ناحیه مورد نظر خودتان را جهت پرینت مشخص نمیکنید، طبق تصویر زیر، برای پرینت گرفتن Sheet فعال گزینه اول، برای پرینت گرفتن از کل Workbook گزینه دوم و برای پرینت گرفتن ناحیه ای خاص، پس از انتخاب آن قسمت، گزینه سوم را می بایست انتخاب کنید:
Image

برای ارسال نظر وارد شوید.