Loading…

جزیره مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه

ارسال کننده: mehdiravan
تا خدا بنده نواز است &&&& به خلقش چه نیاز
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
آموزش: ترفند های انتخاب سلولها به صورت نامنظم و منظم و پر کردن خونه ها با اطلاعات مورد نظر
اینجا می خوام سه حالت انتخاب سلولها رو به شما دوستان آموزش بدم و بعد با یک داده ی خاص اون خونه ها رو پر کنیم . اولین حالت انتخاب که اولین سلول رو ما مشخص میکنیم یعنی روی اون سلول کلیک می کنیم که در حالت انتخاب قرار بگیره ، بعد با فشردن کلید f8 خواهیم دید که در پایین صفحه یعنی در نوار وضعیت Extend selection پدیدار میشه یعنی حالا موس رو روی هر خونه ای غیر از خونه اول که در حالت انتخاب قرار دادیم بزنیم به صورت منظم محدوده بین اون دو تا خونه رو انتخاب می کنه .
Image

همونطوری که می بینید من خونه اول رو انتخاب کردم حالا کلید f8 رو می زنیم و خواهیم دید که در پایین صفحه سمت چپ روی نوار وضعیت Extend selection ظاهر شده حالا خون بعد رو انتخاب می کنیم و می بینیم که محدوده مورد نظر انتخاب میشه و می تونیم با داده مورد نظر پرش کنیم .
Image

من داده مورد نظرم رو در قسمت formula bar وارد می کنم و کلید Crtl+Enter رو میزم می بینیم که داده مورد نظر توی همه ی خونه میشینه
Image

بعضی مواقع ما یه تعداد خونه ی خالی داریم که می خوایم بعضی هاشونو با یه مطلب و یا یه داده خاص پر کنیم . با این ترفند می تونیم خیلی راحت اینکار رو انجام بدیم .
فرض کنیم داده های ما به شکل زیر هستند .
Image

خوب حالا به دو صورت می تونیم خونه های خالی رو که به صورت نامنظم میخوایم انتخاب کنیم رو پر کنیم ، اول اینکه میایم از کلیدهای Ctrl+Enter استفاده می کنیم به این شکل که این دو تا کلید رو با هم می گیریم و خونه ها رو یکی یکی انتخاب می کنیم .
Image

خوب همونطوری که می بینید ما خونه هایی که می خواستیم رو انتخاب کردیم حالا میایم و توی نوار formula bar مقدار و یا داده ای که می خوایم اونجا قرار بگیره رو وارد می کنیم .
Image

همونطوری که می بینید من داده ای رو که می خواهم تو خونه های انتخابی جایگزین بشه رو توی قسمت formula bar وارد کردم ، دقت کنید وقتی داده رو وارد می کنیم اول توی یکی از خونه ها وارد می شه برای اینکه توی همه خونه ها وارد بشه بایستی بعد از اینکه داده ی مورد نظرمون رو وارد کردیم دوباره کلید های Ctrl+Enter رو با هم بزنیم خواهیم دید که داده ای که وارد کرده بودیم توی همه خونه های انتخابی جایگزین می شه .
Image

میبینیم که داده ای که وارد کرده بودیم حالا توی همه خونه ها نشسته .
گفته بودیم دو حالت می تونیم خونه ها رو به صورت نامنظم انتخاب کنیم که بعد به صورت کلی یه داده رو توی خونه های انتخابی وارد کنیم اولین حالتش رو که عرض کردم برای انتخاب باید کلیدهای Ctrl+Enter رو همزمان پایین نگه داشته و خونه ها رو انتخاب کنیم و حالت دوم استفاده از کلیدهای ترکیبی shift+f8 هست که فقط با یکبار گرفتن اون می توینم خونه ها رو انتخاب کنیم .که بعد مراحل کاربعد از انتخاب خونه ها مثل حالت قبل هست تنها نکته ای که می تونیم در رابطه با تفاوت این دو حالت بگیم این هست که در حالتی که از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter استفاده میکنیم باید تا آخرین لحظه ای که می خوایم سلول و خونه ها رو انتخاب کنیم باید همزمان نگهشون داشته باشیم در حالتی که با استفاده از کلید های ترکیبی shift+f8 فقط یکبار همزمان اینها رو میگیریم تا در نوار وضعیت ADD To Selection ظاهر بشه بعد از اون نمیخواد که کلیدها رو بگیریم و راحت تر میشه خونه ها رو انتخاب کرد .
امیدوارم که مفید بوده باشد .
ITPRO باشید

دیدگاه ها
  • ارسال توسط:
  • زمان ارسال: 4 ماه قبل
انصافاً عالی بود
ممنون
برای ارسال نظر وارد شوید.