Loading…

جزیره مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه

ارسال کننده: m.kia
محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: آشنایی با تابع CONCATENATE در اکسل
در ادامه مجموعه آموزشی توابع اکسل، در این قسمت با کاربرد تابع CONCATENATE آشنا می شویم. با استفاده از این تابع، قادر به ادغام محتویات سلولهای آدرس دهی شده، در یک سلول خاص می باشید. لازم به ذکر است با استفاده از این تابع، محتوای حداکثر 255 سلول (از نوع text strings) را میتوانید در یک سلول ادغام کنید. به عنوان نمونه، اگر در یک ستون نام، و در ستونی دیگر نام خانوادگی را درج کرده اید، یکی از راحت ترین راه ها برای ادغام نام و نام خانوادگی استفاده از تابع CONCATENATE است. شکل استفاده از این تابع به صورت زیر است:
CONCATENATE(text1, [text2], ...)
هر آرگومنت با استفاده از کاما (,) اضافه میشود
  • به عنوان نمونه برای ادغام دو سلول نام و نام خانوادگی با آدرس A2 و B2 با استفاده از این تابع، به صورت زیر عمل میکنیم:

=CONCATENATE(A2," ",B2)
آرگومنت " " برای ایجاد فاصله بین دو کمله استفاده شده است 

Image

  • ناگفته نماند که شما میتوانید برای ادغام سلولها از عملگر (&) به جای تابع CONCATENATE استفاده کنید. به عنوان نمونه برای ادغام دو سلول نام و نام خانوادگی با آدرس A2 و B2 با استفاده از این عملگر، به صورت زیر عمل میکنیم:
  • =A2 & " " & B2
    
Image

  • نمونه ای دیگر از تابع CONCATENATE استفاده از محتوای یک سلول در متن است. مثلاً همانند تصویر زیر سلول A1 حاوی کلمه ITPro میباشد، حال ما برای ایجاد جمله ITPro is the Best طبق فرمول زیر عمل می کنیم:
  • =CONCATENATE(A1," ","is the Best")
    
Image


نویسنده: محمود کیاستی
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
نشر و کپی برداری صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع، مجاز می باشد.
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.