Loading…

جزیره مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه

ارسال کننده: m.kia
محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: روش تنظیم کردن و نمایش متن طولانی یا عریض در سلولهای اکسل
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مطلب وارد شده در یک سلول از اکسل طولانی تر از عرض سلول باشد، حال چند روش برای چیدمان این گونه مطالب در اکسل پیشنهاد میکنیم که شما میتوانید متناسب با کار خود از آنها استفاده کنید.

همسان سازی عرض ستون با عریض ترین سلول در آن:
برای این موضوع کافیست طبق تصویر زیر بر روی حد فاصل دو ستون، دابل کلیک کنید تا عرض ستون برابر با عرض طولانی ترین متن در سلولهای آن ستون گردد:
Image

Image


ادغام سلول با سلول همجوار آن جهت نمایش مطلب طولانی:
برای این منظور کافیست سلول مورد نظر را که محتوای آن طولانی تر از عرض سلول است همراه با یک یا چند سلول همجوار آن(در یک ردیف یا Row) انتخاب نماییدو سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه Merge & Center در منوی Home قسمت Alignment کلیک کنید:
Image

با استفاده از این روش در واقع چند سلول مجاور انتخاب شده به یک سلول تبدیل می شود.

استفاده از تنظیمات Alignment بدون ادغام کردن سلولها:
برای این منظور کافیست سلول مورد نظر را همراه با یک یا چند سلول مجاور آن انتخاب کرده و سپس همانند تصویر زیر بر روی مربع کوچکِ واقع در گروه Alignment کلیک کنید تا پنجره Format Cells ظاهر شود. سپس در منوی Alignment از قسمت Horizontal گزینه Center Across Selection را برگزینید و OK نمائید. بدین وسیله بدون ادغام کردن سلولها متن طولانی درست در وسط سلولهای انتخاب شده ظاهر می شود:
Image


نویسنده: محمود کیاستی
منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.